לא משנה באיזו פעילות אתם משתתפים, "הליבה" שלכם היא מרכז הפעילות של כל השרירים. הליבה שלכם דומה מאד לקשר אמצעי בשרשרת איתנה ועבה. החלק העליון של השרשרת הוא גופכם העליון, החלק התחתון של השרשרת הוא החלק התחתון של גופכם והשניים מחוברים למרכז. ליבה חזקה יותר לא רק שתעניק לכם בסיס חזק יותר של חלקי הגוף – העליון והתחתון, אלא היא גם תשפר את היציבות ואת שיווי המשקל של הגוף.

כל מה שאתם עושים, בין אתם יודעים על כך או לא, ליבת הגוף מעורבת בו. לדוגמא:

תנועות יום יומיות – תנועות פשוטות כמו כניסה או יציאה מהמיטה, הרמת שקית קניות, קשירת שרוכים או ריקון מדיח הכלים, דורשים שימוש בשרירי הליבה.

פעילויות פנאי וספורט – כל ספורט שהוא (כדורגל, כדורסל, טניס, גולף, סקי ועוד) תלויים בליבת הגוף מבחינת חוזק ויציבות.

עבודה – כל פעולה שאתם מבצעים, מסתמכת על שרירי הליבה לצורך היציבות. קיימים כמה מקומות שפועלים (ובמיוחד אלו הכרוכים בהרמות חוזרות ונשנות) והתלויות בחוזק הליבה וביציבותה, יותר מהאחרים, לדוגמא, חקלאי שמרים ארגזים עם פירות או מכונאי שמחזיק כלי עבודה כבדים.

האיזון (שיווי המשקל) והיציבות – מאחר והליבה שלכם מהווה את "מרכז" הגוף שלכם ותומכת בגפיים העליונות והתחתונות ובעמוד השדרה, היא משמשת לכל משימה תפקודית בודדת שאתם מבצעים.

גב בריא – כאב גב עלול להפריע והוא נוטה להגביל רבות מהפעילויות שלכם. ההערכה היא ש-4 מתוך 5 אנשים יחוו כאב גב בשלב כלשהו בחיים. חיזוק שרירי הליבה הוא מרכיב חשוב לשמירה על גב בריא.

ניתן לראות מתוך הרשימה הקטנה ששרירי הליבה חיוניים לשמירה על החוזק והימנעות מפציעה.

חיזוק הליבה

היתרונות שניתן להפיק מליבה חזקה, כוללים:

  • שיפור האיזון והיציבה לביצוע המטלות היומיומיות ושל פעילויות הפנאי – תרגול הליבה מאמנת את שרירי הבטן, הירכיים, האגן והגב התחתון.

כדי לשפר את הביצועים במטלות היומיומיות – ליבה חזקה יותר יכולה לגרום לפעולות רבות להיות קלות יותר ונטולות כאב. דוגמאות כגון אלה כוללות הורדת צלחת מארון המטבח, הרמת הילדים או טיפוס על סולם.

  • הגברת הביטחון העצמי – ככל שאתם חזקים יותר, כך תוכלו לעשות יותר ותוך תחושת ביטחון.
  • תחושת הקלה מבחינת הכאב וההתחזקות – כדי להקל על הכאבים בגב התחתון ולמנוע כאבי גב בעתיד.
  • טיפול פיזי עבור הליבה שלכם.

זה לא קשה לבנות את חוזק הליבה שלכם והיציבות. לכך לא נדרש ציוד מיוחד, כל מה שצריך הוא פיזיותרפיסט טוב.

התקשר אלי עוד היום כדי לראות איך נוכל להפוך את הפעילויות היומיומיות שלך לקלה יותר, וזאת באמצעות עזרה בחיזוק שרירי הליבה שלך. אשמח לטפל בך, אני מבצע טיפולי פיזיותרפיה בחריש, פרדס חנה, מצפה אילן, עפולה ובסביבה. כדי להתחיל, התקשרו אלי עוד היום ואשה ככל יכולתי לקבוע עבורך טיפול תוך 24 שעות מרגע הפניה.

ניתן לקבל מידע נוסף על אופי הטיפול כאן ומידע על מחירים כאן.